Aktualności

05 czerwiec 2023

Powiększa się rodzina Ruta Transport

Ruta Transport powiększyła flotę o najnowsze ciągniki marki DAF. Zaawansowane systemy bezpieczeństwa poprawiające komfort pracy kierowców oraz ekonomikę jazdy były decydującymi elementami, które zaważyły na wyborze tej marki. Ciągniki DAF XG 480FT 4X2 wyposażone są między innymi w system hamowania awaryjnego, system wykrywania odległości od poprzedzającego pojazdu i asystujący przy zmianie pasa ruchu. DAF corner view i DAF digital vision posiadają odpowiedni układ kamer zastępujący lusterka, a w połączeniu z ogromną szybą przednią znacznie poprawiają widoczność. 

Nowe DAF-y spełniają normy emisji spalin Euro 6 i dzięki wyposażeniu w tryb Eco Fuel w układzie napędowym, aerodynamicznej konstrukcji oraz asystentowi wydajności kierowcy (DPA) wspierają go w osiągnięciu najbardziej ekonomicznego stylu jazdy. 

Jazda nowoczesnym sprzętem to wyższy komfort pracy kierowcy, który prowadzi pojazd w przestronnej kabinie i na wentylowanych fotelach, a nocą korzysta z dodatkowego zabezpieczenia kabiny i odpoczywa na wygodnym łóżku.

Dziś flota Ruta Transport składa się ze 170 zestawów ciągników siodłowych i naczep silosowych Spitzer (silosy leżące, tzw. dolnozsypy o pojemności 34 m³ i 37 m³ oraz silosy podnoszone, tzw. kiprowane o pojemności 45 m³ i 60 m³). Pod znakiem Ruta Transport po europejskich trasach jeździ 82% ciągników Scania i 18% ciągników DAF. Firma wymieni w roku 2023 aż 30% floty na nową, dzięki czemu zwiększy udział pojazdów bardziej ekonomicznych w spalaniu paliwa i znacząco obniży ślad węglowy.

Ruta Transport specjalizuje się w krajowym i międzynarodowym transporcie drogowym neutralnych materiałów sypkich pochodzenia mineralnego luzem w silosach. Transportuje także składniki pasz i neutralne materiały chemiczne. 

Firma zatrudnia 250 pracowników, w tym 182 kierowców. Na rynku transportowym wyróżnią ją fakt, że średni staż pracy kierowcy wynosi tu 6 lat. Od roku 2020 firmowy trener opracowuje szkolenia z bezpiecznej i ekonomicznej jazdy oraz odpowiada za ich przeprowadzenie wśród wszystkich nowo zatrudnionych kierowców.

Archiwum

Zapraszamy do kontaktu!

+48 25 759 34 88

biuro@ruta-transport.pl

Ruta Sp. J.
ul. Sosnkowskiego 81
05-300 Mińsk Mazowiecki

Skontaktuj się z nami

© 2024 Ruta Sp. J Wszelkie prawa zastrzeżone.

Znajdź nas